Sběr

Sběr papíru a PET víček

Sběr papíru a PET víčekZákladní škola je zapojena do sběrové akce škol ve spolupráci s Wega recykling s.r.o. do sběru papíru, kartonu a PET víček. Tento sběr probíhá pravidelně 1x měsíčně v areálu MŠ v čase od 6,30 do 8,00 hodin. Datum sběru je žákům předběžně sdělen. Papír musí být svázaný a zvážený.

V současné době je sběr papíru pozastaven z důvodu neprodejnosti suroviny.
V případě změn vám bude včas poskytnuta nová informace.

Sběr oleje

Sběr olejeV době sběrových dnů starého papíru probíhá i sběr použitého oleje. Olej musí být v PET lahvi a zbaven nečistot. Lahve je možné odevzdat v MŠ a i ve školní jídelně, kde je umístěn kontejner.

Zelená škola

Jsme Zelená škola

Naše škola se zapojila do projektu Zelená škola a umožňuje tak žákům a učitelům třídit nejen základní složky odpadu jako je papír, plast a sklo, ale i elektroodpad a baterie. Snadná recyklace vysloužilých elektrozařízení a baterií bez nutnosti cesty na speciální místo zpětného odběru je předpokladem pro podporu uvědomělého chování a je základem pro vytvoření ekologického cítění u dětí.

Vysloužilé elektrospotřebiče z domácností a baterie mohou návštěvníci školy jednoduše odkládat do sběrného boxu, který bude umístěn u hlavního vchodu školy. Projekt naší škole také umožňuje bezplatnou ekologickou likvidaci velkého elektroodpadu.

Cílem projektu Zelená škola je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace nepotřebných elektrozařízení. Ta obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je například rtuť, olovo, kadmium či brómované zpomalovače hoření, ale také velké množství recyklovatelných a znovu využitelných materiálů.

Iniciátorem projektu je společnost REMA Systém a.s., která zajišťuje organizaci sběru, třídění, recyklaci a nakládání s elektroodpadem v celé České republice.

• image 30
  • image 32